Pokoje Gościnne "U Baby Jagi"
KATEGORIE: Pensjonaty

MIEJSCE: Nad jeziorem, Agroturystyka

Zapraszam Państwa do wypoczynku w Pokojach Gościnnych u Baby Jagi, położonych nad przepięknym jeziorem Chrzypskie Wielkie o pow.305 ha, w Sierakowskim Parku Krajobrazowym, krainie 100 jezior.

JEZIORO CHRZYPSKO WIELKIE

Położone jest w gm. Chrzypsko, na terenie Sierakowskiego Parku Krajobrazowego, 9 km na płd -wschód od Sierakowa. Dojazd: szosą Kwilcz-Wronki lub Pniewy-Wronki do miejscowości Chrzypsko Wielkie lub Łężeczki (camping).Typ jeziora - leszczowy. Jezioro ma kształt wydłużony w kierunku z południa na północ. W części południowej posiada 3 większe zatoki wydłużone w kierunku północnym, zachodnim i wschodnim. Na jeziorze znajdują się 3 wyspy, większa zadrzewiona i dwie mniejsze. Teren otaczający jezioro jest niezwykle malowniczy, pagórkowaty. Nad jeziorem położone są trzy wioski: Chrzypsko Wielkie, Chrzypsko Małe oraz Łężeczki z dużym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym. Jezioro posiada 2 dopływy, jeden z jez. Białokoskiego, drugi z Psarskiego. Odpływ zwany Strugą Ostrzenicy do jez. Białcz, zamknięty na wypływie jazem z wygórnią.

Powierzchnia jeziora wynosi 304,9 ha. Średnia głębokość wynosi 6,1 m, a maksymalna 30 m. Maksymalna długość jeziora 2870 m, a szerokość 2220 m.

Dno jest silnie zróżnicowane, nierówne, w partii odpływowej muliste, w pozostałej twarde, piaszczyste z niewielkimi osadami organicznymi o miąższości od 0,1 do 0,4 m.

Roślinność wynurzona porasta ponad 50% linii brzegowej z dominacją trzciny pospolitej, palki i sitowia.

Roślinność zanurzona jest bujnie rozwinięta, tworzy podwodne łąki porastające ok. 30 % powierzchni dna. Dominuje wywłócznik, rogatek, rdestnice i mech wodny.

Roślinność pływająca tworzy rozległe skupiska w zatokach jeziora, zdominowane przez grążel żółty i grzybień biały oraz rzęsę trójrowkową.

Przejrzystość wody latem wynosi ok. 1,8 m, wiosną i jesienią ponad 3 m. Latem zdarzają się zakwity brunatnic lub zielenic.

Gatunkami ryb występującymi w jeziorze są: sieja, sielawa, leszcz, węgorz, szczupak, okoń, krąp, lin, karp, sandacz, karaś złocisty, płoć, wzdręga, tołpyga, ukleja, jazgarz, miętus, ciernik.

Warunki do wędkowania. Jezioro Chrzypsko należy do najatrakcyjniejszych jezior Pojezierza Sierakowskiego dla wędkarzy ze względu na bardzo dobre warunki wędkowania z brzegu i łodzi, wyborny smak ryb oraz dogodne położenie. W jego wodach występują niemalże wszystkie gatunki ryb słodkowodnych i wcale nie jest rzadkością złowienie 2 kilogramowych węgorzy, ponad dwukilogramowego szczupaka czy półkilogramowego lina. Zima to czas połowu dorodnych okoni spod lodu.

OPŁATY ZA WĘDKOWANIE JEZIORO CHRZYPSKO WIELKIE

Sposób wędkowania                   cały okres    14 dni     7 dni     3 dni    1 dzień
Dwie wędki z brzegu                    200,00      120,00     80,00   40,00     15,00
Dwie wędki z łodzi lub
spinning z brzegu lub z łodzi        400,00      300,00    160,00   75,00     30,00

Dwie wędki z brzegu - Okres wędkowania 01 styczeń - 31 grudzień
Dwie wędki z łodzi lub spinning z brzegu lub łodzi  01 czerwiec - 31 październik

ORGANIZUJEMY: sylwester, ogniska

CENA OD: 30 zł za osobę

Wyposażenie pokoi
 łazienka lodówka
 TV TV-SAT
 radio Internet
 Internet - WiFi balkon
 taras komplet naczyń
 mikrofalówka
Infrastruktura obiektu
 stołówka plac zabaw dla dzieci
 wypożyczalnia rowerów grill
 kominek parking na posesji
 akceptacja zwierząt obiekt ogrodzony
 lodówka ogólnodostępna
Atrakcje w okolicy
 trasa rowerowa kajaki, łódki
 stadnina, konie las
 zabytki krajobrazy
 muzeum, skansen
W pobliżu obiektu
 sklep spożywczy ośrodek zdrowia
 kościół / kaplica
Kontakt:

Pokoje Gościnne "U Baby Jagi"
Łężeczki 41
64-412 Chrzypsko Wielkie
woj. wielkopolskie

Dzwoniąc poinformuj nas, że ofertę znalazłeś(aś)
w serwisie: NaszeKwatery.pl
telefon:
komórka:
Pokaż kontakt
+48 61 6416484
790251316
0 elem. w schowku - kliknij!
Polub nas :)