Baseny Mineralne
Baseny Mineralne to  nowoczesny kompleks uzdrowiskowo–rekreacyjny z najsilniejszą na świecie leczniczą wodą siarczkową.
Obiekt oferuje:
Duży Basen Rekreacyjny, jedyny w Polsce Basen solankowo-siarczkowy, strefę Sauny&Wellness oraz Centrum Zdrowia.

Basen rekreacyjny
Basen rekreacyjny o wymiarach 16,5 x 16,5 m i głębokości 130 cm składa się z części pływackiej i części rekreacyjnej. Temperatura wody: ok. 32℃

 • Część pływacka to 4 tory,
 • Część rekreacyjna to nowoczesne urządzenia hydroterapeutyczne takie jak:

- ławki masujące
- leżanki masujące
- masaże pionowe i gejzer
- 2 zjeżdżalnie typu kamikadze o długości 15 m

Dla najmłodszych oddajemy do dyspozycji brodzik o wymiarach 35 m2, głębokości od 15 do 30 cm, temperaturze do 34℃, zjeżdżalnię typu słoń oraz jeża wodnego z wodnymi zabawkami.
W basenie odbywają się zajęcia fitness oraz kinezyterapia wodna.
W lecie korzystać można z otwartego basenu zewnętrznego 16 x 8 m z plażą i leżakami.
Czepki kąpielowe nie są obowiązkowe.

Basen solankowo-siarczkowy- jedyny tego typu w Polsce!
Seans w mineralnym basenie siarczkowym przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci powyżej 13 roku życia będących pod opieką rodziców/opiekunów i nie wymaga wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Pierwszy i jedyny w Polsce tego typu basen siarczkowy. Woda w basenie leczniczym ma ok. 3 % zasolenia, poprzez wykorzystanie w nim stężonej solanki z Ciechocinka w połączeniu z najsilniejszą na świecie solanką siarczkową. Solanka siarczkowa pochodząca ze źródła „Malina” wg klasyfikacji jest to silnie zmineralizowana woda chlorkowo-sodowa (solanka) siarczkowa, bromkowa, jodkowa, borowa o zawartości aktywnych związków siarki ok. 900 mg/l, która w warunkach naturalnych posiada najwyższe stężenie tych związków na świecie.
Basen ma głębokość 90 cm.   
Woda w Mineralnym basenie leczniczym nie jest chlorowana.
Działanie lecznicze i rehabilitacyjne:  Woda siarczkowa ma działanie wielokierunkowe

Wskazania:

 • Choroba zwyrodnieniowa stawów i kręgosłupa
 • Reumatoidalne zapalenie stawów
 • Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
 • Dyskopatie
 • Zespoły bólowe kręgosłupa
 • Stany pourazowe i przeciążeniowe narządu ruchu
 • Neuralgie
 • Dna moczanowa
 • Zaburzenia tętniczego krążenia obwodowego
 • Miażdżyca
 • Cukrzyca

Działanie miejscowe/profilaktyczne:
Wpływ kąpieli na organizm zaczyna się już od momentu kontaktu skóry z wodą poprzez łagodne złuszczanie naskórka ( działa jak naturalne peeling), a następnie stymulację procesów odnowy. Działanie to wspomagają bakteriobójcze
i grzybobójcze właściwości wody siarczkowej.
Działanie miejscowe polega również na pobudzeniu mikrokrążenia, lepszym ukrwieniu objawiające się odczynem naczynioruchowym – zaczerwienieniem skóry, które może utrzymywać się do około 2 godzin po kąpieli. Poprawa metabolizmu skóry sprzyja leczeniu wielu schorzeń dermatologicznych.       
Siła oddziaływania zabiegów zależna jest od stężenia związków czynnych w wodzie kąpielowej i wielkości powierzchni wchłaniania czyli powierzchni ciała. Uznaje się, że wchłonięciu ulega 10% związków siarki zawartej w wodzie siarczkowosiarkowodorowej słonej. Im wyższe stężenie roztworu tym większe wchłanianie.  Wykorzystanie w leczeniu źródeł wód leczniczych zawierających wysokie stężenia czynnych związków siarki może nam zapewnić lepsze efekty leczenia uzdrowiskowego.
Jak każde leczenie bodźcowe wymaga zastosowania serii zabiegów, a efekty lecznicze utrzymują się do około roku od zakończenia kuracji.

Sauny & Wellness
Saunarium składa się z:

 • Sauny ziołowej BIO- to sauna parowa z dodatkiem olejków eterycznych oprócz właściwości olejków, ma działanie odświeżające.
 • Sauny parowej - temperatura wynosi 50 st., ale ze względu na panującą wilgotność wydaje się, że jest znacznie wyższa: pobudza krążenie i oczyszcza organizm.
 • Sauny fińskiej - panuje w niej temperatura 70-90°C, a wilgotność, uzyskana poprzez polewanie kamieni wodą, osiąga 35 %. Niezwykłe działanie sauny polega na kontrolowanej, intensywnej zmianie temperatury z bardzo wysokiej do bardzo niskiej. 

Centrum Zdrowia
W Centrum Zdrowia korzystać można z szerokiej gamy zabiegów z zakresu hydroterapii, balneoterapii, kinezyterapii czy różnych form masażu. Szczególnie polecamy kąpiele lecznicze w najsilniejszej na świecie, leczniczej wodzie siarczkowej ze źródła Malina. To naturalne tworzywo lecznicze stosowane jest w leczeniu i rehabilitacji m.in: schorzeń narządu ruchu. Centrum Zdrowia wyposażone jest również w salę do kinezyterapii oraz dużą salę fitness wyposażoną w urządzenia do ćwiczeń cardio. Wybrane zabiegi lecznicze wymagają wcześniejszej konsultacji lekarskiej.

Lunch & Music Bar
Wszystkich, którzy są głodni po mokrych szaleństwach lub po prostu chcą miło spędzić czas
z rodziną i znajomymi zapraszamy na pyszne jedzenie i odpoczynek w naszym Lunch&Music Barze. W przytulnych, nowoczesnych wnętrzach w których klasyka łączy się z nowoczesnymi akcentami, będziesz mógł rozkoszować się w tradycyjnych daniach kuchni polskiej
a jednocześnie włoskiej i amerykańskiej. W ciągu dnia zapraszamy na pyszny, domowy i tani obiad.

Obok obiektu znajdują się kwatery prywatne oraz Hotel****Medical SPA Malinowy Zdrój- rezerwacja pod numerem tel. (41) 370 40 00.

ORGANIZUJEMY: turnusy rehabilitacyjne

CENA OD: 18 zł za osobę

Infrastruktura obiektu
 restauracja basen kryty
 basen na powietrzu plac zabaw dla dzieci
 parking na posesji kamery monitorujące
 sauna drink bar
 siłownia
Atrakcje w okolicy
 kajaki, łódki las
 krajobrazy uzdrowisko
W pobliżu obiektu
 sklep spożywczy bank / bankomat
 przystanek PKS przystanek PKP
 apteka ośrodek zdrowia
 kościół / kaplica
Kontakt:

Baseny Mineralne
ul. Partyzantów 18
28-131 Solec-Zdrój
woj. świętokrzyskie

Dzwoniąc poinformuj nas, że ofertę znalazłeś(aś)
w serwisie: NaszeKwatery.pl
telefon:
Pokaż kontakt
(41) 377 65 65
0 elem. w schowku - kliknij!
Polub nas :)